Камерунецот Емболо му пресуди на Камерун


4 копии
3 копии

Со големи очекувња репрезентацијата на Србија влезе на овој Мундијал, а пред последното коло за пласман во осминафиналето им треба победа против Швајцарија, но ...
| | веќе видена | слични

Бразил си обезбеди место во осминафиналето на Светското првенство во Катар, па дуелот против Камерун ќе биде можност селекторот Тите да им даде шанса на оние ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Србија со еден бод во групата, се наоѓа пред елиминација. Србите загубија од Бразил 2-0, и одиграа со Камерун 3-3, и покрај тоа што водеа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 909 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 162 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 38 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Полициски службеници привеле скопјанка која го нарушила јавниот ред и мир за време на денешната прес-конференција со најавен протест.– Денеска (08.12.2022) во ...
сите 264 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 212 | | | веќе видена

Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
сите 78 | | | веќе видена

Војчех Шчесни имаше емотивен момент по крајот на пресметката против Франција во осминафиналето, голманот мораше да го теши расплаканото синче по елиминацијата ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Камерунецот Емболо му пресуди на Камерун

Од:
До кого (е-маил):
Порака: