(ВИДЕО) Евгениј Пригожин од „Вагнер“ испрати чекан во ЕП


Москва не ја зема при срце Резолуцијата на Европскиот парламент со која Русија се третира како држава која го поддржува тероризмот, бидејќи таа не е правно ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

На овој начин сакал да одговори на потегот на европските парламентарци кои вчера гласаа Русија да се прогласи за државен спонзор на тероризмот, а Вагнер да се ...
| | веќе видена | слични

Во исто време, Европскиот парламент изгласа необврзувачка резолуција со која Русија се прогласува за „држава спонзор на тероризмот“. Кога Путин пристигна во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нема никаква реакција од Градот Скопје, никој ништо не кажува од нивна страна и засега блокадите ќе останат, изјави за МИА директорот на приватниот автобуски ...
сите 286 | | | веќе видена

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 297 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 23 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Евгениј Пригожин од „Вагнер“ испрати чекан во ЕП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: