Кривична за директорот на кочанска гимназија: Без тендер дал под закуп простор во училиштето

Кочанската полиција поднесе кривична пријава за вршителот на должност диркетор на средното училиште „Ѓошо Викентиев“ поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Г.(36) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете“. ...
| | веќе видена | слични

СВР Тетово поднесе кривична пријава Ш.С.(18) од село Ларце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“. На 17.09.2022 било пријавено ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Г.Н.(33) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СВР Битола поднесе кривична пријава против 21-годишната С.Ш. од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „тешки дела против ...
| | веќе видена | слични

27-годишен скопјанец доби кривична пријава откако полицијата при претрес на неговиот автомобил нашла пиштол кој тој го имал без дозвола, соопшти полицијата. ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје, (ОЈО) синоќа соопшти дека по спроведена претходна постапка, поднесен е Обвинителен предлог против 33-годишен скопјанец ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

На 02.12.2022 во 22.40 часот во Скопје, полициски службеници од Одделение за насилен криминал, Единица за насилен криминал при СВР Скопје во Полициската ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична за директорот на кочанска гимназија: Без тендер дал под закуп простор во училиштето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: