Градинката демантира насилство, детето се повредило во детска игра


Градинката „Детска радост“ од Гевгелија во демант на обвинувањата што денеска ги објави пратеничката Ангелина Петкова тврди дека во клонот „Цветови“ немало ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Скандалот со 10 месечното бебе во градинката во Гевгелија, кое се здоби со тешки повреди и гребаници, за време на дневниот престој во градинката, не добива ...
| | веќе видена | слични

Дали се вистинити тврдењата дека, пред одреден период, истите одговорни негувателки во градинката во Гевгелија, кога директорка била актуелната Елизабета ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ефектите од социјалната реформа што ја спроведува Владата На Република Северна Македонија преку Министерството за труд и социјална политика достапни за младите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска денеска ќе присуствува на отворање на градинката „Поточиња“, како дел од ЈУОДГ „Детелинка“ во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Родовата еднаквост, антидискриминацијата, лицата без лични документи, антикризните мерки и мерките за зголемување на вработеноста беа главните теми на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска денеска оствари средба со новоименуваниот Шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Амбасадорот Килиан ...
| | веќе видена | слични

Општинскиот Совет на Гевгелија бара разрешување на директорката на градинката „Детска радост“ и враќање на надлежностите на Општината. Советот на Општина ...
| | веќе видена | слични

Советот на Општина Гевгелија на седницата одржана во саботата на 25.11.2022 година, донесе заклучок со препораки до Министерството за труд и социјална политика ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска денеска се сретна со амбасадорот на Индија, Санџаи Рана, со седиште во Република Бугарија. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 510 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 359 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 162 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 57 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 38 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 212 | | | веќе видена

Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градинката демантира насилство, детето се повредило во детска игра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: