Вработен во Катар стана интернет сензација: Популарен е и од Меси


 Млад и шармантен дечко од САД не само што научи да пее на македонски јазик, туку го натера и неговиот татко да го стори тоа. Ќе бидете воодушевени од ...
| | веќе видена | слични

Хрватската пејачка и старлета Нивес Целзијус (40) објави уште еден нов стајлинг, за поддршна на фудбалската хрватската репрезентација на Мундијалот во Катар. ...
| | веќе видена | слични

Членот на персоналот има задача да ги насочува фудбалските навивачи до блиската метро станица. Начинот на кој ги води навивачите кои го напуштаат стадионите до ...
| | веќе видена | слични

Емина Јаховиќ вечерва ќе навива за нејзината родна Србија на Светското во Катар, иако неколку години живее во Турција. На социјалните мрежи се пофали со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 444 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 359 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 180 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 249 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вработен во Катар стана интернет сензација: Популарен е и од Меси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: