Курти: Договорот не е само за табличките, му даваме простор на европскиот предлог


Нашата цел беше француско-германскиот предлог за нормализација, преку правно обврзувачки меѓународен договор со Србија, да стане прашање на преговори во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека е подготвен да ја разгледа можноста за промена на одлуката да не патува во Тирана, на Самитот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, денеска, реагирајќи на назначувањето на Ненад Рашиќ за министер во Владата на Косово, изјави дека ...
| | веќе видена | слични

– Српскиот претседател Александар Вучиќ ја критикуваше одлуката на косовскиот премиер Албин Курти да го постави Ненад Рашиќ за косовски министер за заедници и ...
| | веќе видена | слични

„Ти си терорист, убиваше деца, цивили…“ – со овие зборови пратеникот на владејачката косовска партија ‘Ветевендосје’ (‘Самоодлучување’) Димал Баша му реагираше ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По ваквата срамна изјава на ЕУ, само уште една во низа, Србија веќе нема никаква потреба да учествува на самити за Западен Балкан. ЕУ или ќе ги почитува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 511 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 359 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 162 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 57 | | | веќе видена

Шефовите на дипломатиите на Северна Македонија и на Бугарија, Бујар Османи и Николај Милков рекоа дека ќе работат против говорот на омраза во двете земји, ...
сите 137 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курти: Договорот не е само за табличките, му даваме простор на европскиот предлог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: