Арсовска ги обвини за криминал приватните превозници


5 копии

Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ денеска одговарајќи на новинарско прашање рече дека хаосот во градот е резултат на коалицијата на Арсовска со СДС, и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски денеска ги повика премиерот Димитар Ковачевски и градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да се договорат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Околу 200 автобуси и 300 возачи и сопственици на автобуси од приватните превозници на „Слобода превоз“ и „Мак-експрес“ во моментов протестираат со блокадата на ...
| | веќе видена | слични

Утрово директорот на „Слобода превоз“, Ленин Јовановски беше гостин во каде со Љупчо Златев и Ивица Боцевски зборуваа на актуелните теми поврзани со јавниот ...
| | веќе видена | слични

Приватните превозници од 6 часот утринава ја блокираа едната лента од улицата „Илинденска“ со над 200 автобуси. Велат доколку не се најде решение за нивниот ...
| | веќе видена | слични

Автобусите на приватните превозници од 6 часот утринава се паркирани на булеварот „Илинден“ од семаформите после Влада до „МИ-ДА“. Како што беше и најавено, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Приватните автобуски превозници утрово ги паркираа своите автобуси на Илинденска во знак на револт поради ненавремената исплата на долгот кој кон нив го има ...
| | веќе видена | слични

Дојдовме со сите наши автобуси и остануваме до доцните попладневни часови за да види градоначалничата Данела Арсовска дека не се работи за педесетина автобуси, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена

Во Владата не можат да разберат како директори на јавни институции натрупале долг од 40 милиони евра кон ЕВН. Списокот на должници, според министерот Бектеши, ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовска ги обвини за криминал приватните превозници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: