Државни електрани месецов купиле повеќе струја од планираното


6 копии

Владата му одобри повеќе од 11,5 милиони евра буџетски пари на АД ЕСМ за справување со кризната состојба. Овие пари ќе легнат на сметката на компанијата по ...
| | веќе видена | слични

Во домашната енергетика веќе долго време не се работи според некаква стратегија, па дури ни според лоша. Да се сугерира или да се тврди дека во моментов е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата најавуваше дека од 1. н оември до крајот на грејната сезона ќе работат трите блока во РЕК Битола, едниот блок во РЕК Осломеј, а ТЕЦ Неготино ќе работи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од ноќеска не работи Блокот 2 во РЕК Битола каде што мемонтално работи само еден од Блоковите. Премиерот Димитар Ковачевски рече дека во прашање е пукната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 853 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 77 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државни електрани месецов купиле повеќе струја од планираното

Од:
До кого (е-маил):
Порака: