Нова повисока цена на струјата откако државната „ЕСМ“ увезува?!


Во домашната енергетика веќе долго време не се работи според некаква стратегија, па дури ни според лоша. Да се сугерира или да се тврди дека во моментов е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата најавуваше дека од 1. н оември до крајот на грејната сезона ќе работат трите блока во РЕК Битола, едниот блок во РЕК Осломеј, а ТЕЦ Неготино ќе работи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од ноќеска не работи Блокот 2 во РЕК Битола каде што мемонтално работи само еден од Блоковите. Премиерот Димитар Ковачевски рече дека во прашање е пукната ...
| | веќе видена | слични

Нов увоз на струја и ново “херојско” грабање народни пари. Имено за само 4 дена во Декември, АД ЕСМ авансно ќе плати околу 6.000.000€ за увоз на струја. ...
| | веќе видена | слични

Каква е состојбата на 1ви Декември (денес)? Битола од вчера работи со еден блок на 75% од инсталираниот капацитет, вториот блок вчера (30ти Ноември) излезе од ...
| | веќе видена | слични

Започнаа во ноември да увезуваат струја за потребите на граѓаните, не за индустријата. Велеа државата дека комплетно од домашно производство ќе ги снабди со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 269 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена

Не трпам директори кои не плаќале струја, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Тој додаде дека државата ќе мора да им ги покрие долговите за струја на ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова повисока цена на струјата откако државната „ЕСМ“ увезува?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: