Роналдо не смее да влезе на стадионот во Доха – Мечот Бразил-Србија ќе го гледа во хотелската соба

Легендарниот Бразилец, Роналдо, вечерва нема да навива за својата репрезентација против Србија, од трибините на стадионот 974 во Доха. Роналдо пристигна во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Бразил си обезбеди место во осминафиналето на Светското првенство во Катар, па дуелот против Камерун ќе биде можност селекторот Тите да им даде шанса на оние ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Според обложувалниците Бразил е главен фаворит за освојување на Светското првенство, тие веќе се пласираа во осминафиналето, па се поставува прашањето со каков ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Нема никаква реакција од Градот Скопје, никој ништо не кажува од нивна страна и засега блокадите ќе останат, изјави за МИА директорот на приватниот автобуски ...
сите 286 | | | веќе видена

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 297 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 23 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роналдо не смее да влезе на стадионот во Доха – Мечот Бразил-Србија ќе го гледа во хотелската соба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: