Петровска: Ќе го тужам Ковачки, за разлика од него ги имам документите, ќе ги види на суд


Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска во Собранието, одговарајќи на пратеничко прашање од Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ, најави тужба против него ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, ДРаган Ковачки преку статус на Фејсбук пишува дека над месец дена некој се исмева со цел безбедносен систем и никој не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за одбрана и Армијата редовно обезбедуваат вода за пиење за сите вработени и тоа може да се види преку факти и бројки, велат од МО за „Локално“ ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски по министерката за одбрана, Славјанка Петровска, министерот Благоја Бочварски на „рапорт“ го повика и генерал Илија Николовски. - ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Наместо министерката да го напаѓа целиот тим на ВМРО-ДПМНЕ кој што изнесува скандали кои што се поврзани со безбедносниот сектор, кој што за жал е фрлен на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ние бараме во интерес на јавноста тоа да се расчисти случајот со непријавената хациенда на министерката Петровска. Бидејќи до мене беше доставено побарување за ...
| | веќе видена | слични

Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата „Што не е јасно“ на Алфа телевизија кажа дека во касарната на Армијата нема вода ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки за „Што не е јасно“ на Алфа побара уште еднаш да се расчисти случајот со непријавената хациента на ...
| | веќе видена | слични

Владејачкиот СДСМ и нејзиниот лидер и премиер, Димитар Ковачевски, денеска продолжуваат со „Силно и одлучно кон иднината“ низ источна Македонија. Говорници на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема никаква реакција од Градот Скопје, никој ништо не кажува од нивна страна и засега блокадите ќе останат, изјави за МИА директорот на приватниот автобуски ...
сите 280 | | | веќе видена

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 303 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 23 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петровска: Ќе го тужам Ковачки, за разлика од него ги имам документите, ќе ги види на суд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: