Му се смени ли името на Онишченко низ процедурите за македонски пасош?


Олександр Онишченко, името на несудениот македонски коњички репрезентативец, во светските бази на податоци фигурира со различни варијации на буквите кои се ...
| | веќе видена | слични

Во анализа со наслов ,,Игра на тронови, македонска верзија”, новиот портал В1 за кој се вели дека е подигнат од луѓе од безбедносниот систем споделува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не знам што е толкава филозофија, денот кога се случи тој срамен чин за нашите институции и за Република Македонија, дојдоа претставници на МВР кои што почнаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Она што се успешни реформи за Оливер Спасовски е само причина за срам, ефикасноста на безбедносните служби е на најниско можно ниво што се гледа од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„За случајот со Онишченко не може да бега ниту директорот, а ниту министерот за внатрешни работи, а ниту пак премиерот. Зошто ова го говориме? Најодговорен ако ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

МВР побрзо да ја заврши истрагата во однос на тоа што и како се случи затворената седница на парламентарната Комисија за надзор над безбедносните служби да ...
| | веќе видена | слични

Ниту еден од државните функционери на СДСМ и ДУИ кои лобирале или дозволиле човек на црната листа на САД да добие македонски пасош досега не пријавил до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 114 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Поради големи долгови и факултетите, судовите, зоолошката градина, затворите може да останат без струја, објави ТВ Телма . ЕВН од утре ќе испорачува ...
сите 290 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Му се смени ли името на Онишченко низ процедурите за македонски пасош?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: