Приватните превозници наплатувале билети, а парите не ги пријавувале, Арсовска најави нов јавен повик


Приватните превозници од 2017 година наплатувале билети и парите не ги пријавувале, а фактурирале по 400 илјади евра од ЈСП секој месец, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ денеска одговарајќи на новинарско прашање рече дека хаосот во градот е резултат на коалицијата на Арсовска со СДС, и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски денеска ги повика премиерот Димитар Ковачевски и градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да се договорат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Околу 200 автобуси и 300 возачи и сопственици на автобуси од приватните превозници на „Слобода превоз“ и „Мак-експрес“ во моментов протестираат со блокадата на ...
| | веќе видена | слични

Утрово директорот на „Слобода превоз“, Ленин Јовановски беше гостин во каде со Љупчо Златев и Ивица Боцевски зборуваа на актуелните теми поврзани со јавниот ...
| | веќе видена | слични

Приватните превозници од 6 часот утринава ја блокираа едната лента од улицата „Илинденска“ со над 200 автобуси. Велат доколку не се најде решение за нивниот ...
| | веќе видена | слични

Автобусите на приватните превозници од 6 часот утринава се паркирани на булеварот „Илинден“ од семаформите после Влада до „МИ-ДА“. Како што беше и најавено, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Приватните автобуски превозници утрово ги паркираа своите автобуси на Илинденска во знак на револт поради ненавремената исплата на долгот кој кон нив го има ...
| | веќе видена | слични

Дојдовме со сите наши автобуси и остануваме до доцните попладневни часови за да види градоначалничата Данела Арсовска дека не се работи за педесетина автобуси, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 444 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 359 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 180 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приватните превозници наплатувале билети, а парите не ги пријавувале, Арсовска најави нов јавен повик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: