Се реконструира улицата позади Собрание, воведен времен сообраќаен режим

Во тек се градежни работи за реконструкција на коловозот на улицата „Даме Груев“, поради што е воведен времен режим на сообраќајот, информираат од ЈП „Улици и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Посебен сообраќаен режим има од крстосницата на бул „Илинден“ со бул. „Св. Климент Охридски“ до крстосниците со бул. „8 септември“ и околните улици. Блокирана ...
| | веќе видена | слични
11 копии
4 копии

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 02.12.2022 (петок) поради најавено одржување на протест со почеток во 06.00 часот, СВР Скопје ...
| | веќе видена | слични

Координативното тело на приватните превозници одлучило утре од 6 часот да го блокира сообраќајот на булеварот „Илинденска“ во правец од семафорите после ...
| | веќе видена | слични

Поради протестот на приватните автобуски превозници кои најавија дека ќе паркираат над 200 автобуси на Илинденска , од МВР ја информираат јавноста дека во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно влажни коловози. Снег со слаб интензитет провејува на планинските премини Стража, Ѓавато како ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 459 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 459 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се реконструира улицата позади Собрание, воведен времен сообраќаен режим

Од:
До кого (е-маил):
Порака: