Стартниот состав на Јужна Кореја е хит – слушнете како го прочита италијански коментатор


Почетниот состав на Јужна Кореја е вистински хит затоа што целата одбрана, па и голманот се презива Ким. Секако дека Корејците се проблем за спортските ...
| | веќе видена | слични

Мечевите од 16 часот кои се играат на Светското првенство во фудбал треба да го одредат 15-тиот патник во осминафиналето, па затоа дуелот на Гана и Уругвај е ...
| | веќе видена | слични

Уругвај и Гана денеска ќе го одиграат одлучувачкиот натпревар за пласман во осминафиналето на Светското првенство во Катар. Уругвајците мора да победат на овој ...
| | веќе видена | слични

Гана и Уругвај утре играат многу важен меч на Светското првенство, а пред истиот во фокусот е ветеранот Луис Суарез. Луѓето од оваа африканска држава се уште ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Луис Суарез реши да го „разгори“ ривалството помеѓу Уругвај и Гана откако одби да се извини за играњето со рака во 2010 година, кое на крајот го спаси Уругвај ...
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на Уругвај, Луис Суарез не се кае за потегот кој го направи против Гана на Мундијалот во 2010 година. Тогаш Суарез играше со рака на гол линијата и ...
| | веќе видена | слични

Луис Суарез вели дека нема за што да се извинува откако пред 12 години реагираше како голман и со рака на гол линијата спречи Гана да даде гол, „црните ѕвезди“ ...
| | веќе видена | слични

Мексико славеше со 2:1 против Саудиска Арабија но тоа не беше доволно да се пласира во осминафиналето. Мексиканците требаше да победат со три гола разлика, а ...
| | веќе видена | слични

Видео од коментаторот на „Беин Спорт“ стана мега популарно поради неговата реакција на згодна Хрватка. Во видео од неколку секунди коментаторот како да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 444 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 359 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 180 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Бангладеш е земја со речиси 170 милиони жители која никогаш досега не била дел од Светско фудбалско првенство, но луѓето во оваа земја со голема страст го ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стартниот состав на Јужна Кореја е хит – слушнете како го прочита италијански коментатор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: