Уругвај во првиот дел не најде „лек“ за одбраната составена од петтемина Ким

Уругвај и Јужна Кореја играат досадни 0:0 по првиот дел на Светското првентво во Катар. Уругвајците имаа една голема шанса, кога Диего Годин со глава ја погоди ...
| | веќе видена | слични

Мексико славеше со 2:1 против Саудиска Арабија но тоа не беше доволно да се пласира во осминафиналето. Мексиканците требаше да победат со три гола разлика, а ...
| | веќе видена | слични

Видео од коментаторот на „Беин Спорт“ стана мега популарно поради неговата реакција на згодна Хрватка. Во видео од неколку секунди коментаторот како да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јужна Кореја загуби со 2:3 од Гана во драматичен меч, а по завршувањето на средбата, неуспехот најтешко ѝ падна на најголемата ѕвезда во селекцијата од Азија. ...
| | веќе видена | слични

Јужна Кореја заслужи многу повеќе од пораз во пресметката со Гана, а иако на натпреварот имаше 10 минути продолжение и Сон и соиграчите притискаа до последен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Репрезентациите на Гана и Јужна Кореја одиграа фантастичен натпревар со пет гола, кој на крајот и припадна на африканската селекција. И покрај фактот што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 444 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 359 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 180 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 249 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Бангладеш е земја со речиси 170 милиони жители која никогаш досега не била дел од Светско фудбалско првенство, но луѓето во оваа земја со голема страст го ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уругвај во првиот дел не најде „лек“ за одбраната составена од петтемина Ким

Од:
До кого (е-маил):
Порака: