Околу 2.000 цивилни инвалиди од НАТО мисии само во Тетово, потребен закон за оваа категорија на граѓани

„Поради 30 годишна транзиција од еден систем на управување и промена од една во друга држава и континуирано губење на работни места во државите што произлегоа ...
| | веќе видена | слични

Законот за македонски јазик е веќе готов, се разгледува од правен аспект и се очекува да се најде на владина седница, кажа министерката за култура Бисера ...
| | веќе видена | слични

Здружението на инвалиди од НАТО мировни мисии на Република Северна Македонија денеска во Тетово на прес – конференција соопшти дека во Тетово има околу 2.000 ...
| | веќе видена | слични

Заштита и унапредување на правата на инвалидите од НАТО мировните мисии, неусогласеност на државната статистика со фактичкиот број на инвалиди, правната ...
| | веќе видена | слични

Здружението „Вера и надеж“ од Куманово вели дека над 13.000 граѓани од земјава кои учествувале во мировните мисии на НАТО во Ирак и Авганистан се инвалиди, но ...
| | веќе видена | слични

Она што сакаме да го нагласиме е дека културно наследство не се само црквите, манастирите и архитектонските зданија, туку и музиката, танците, обредите, ...
| | веќе видена | слични

Институциите не може да се усогласат околу надлежностите околу лекторатите во странство, а во меѓувреме, бројот на лекторати е многу намален и македонскиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во интервју за бугарската „Vbox7“ повторно го осуди нападот со огнено оружје врз културниот клуб „Цар Борис Трети“ ...
сите 243 | | | веќе видена

„Владата предводена од СДСМ го усвои Буџетот за 2023 година и тој сега се наоѓа во Собранието. Буџетот за 2023 година е развоен и е одговор на последиците од ...
сите 240 | | | веќе видена

Владата им го одзема на нашите студенти и така сиромашниот оброк, кој видовме дека е сочинет од јајце и зденка, додека младите врсници од Берлин, Лондон, Париз ...
сите 150 | | | веќе видена

На 25.11.2022 во 17.40 часот на подрачје на Карпош, Скопје, од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишен од слобода е ...
сите 311 | | | веќе видена

АД ЕСМ денеска соопшти дека навреме ја исполниле обврската за снабдување со поевтина електрична енергија на прехранбената индустрија за основните намирници, на ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Околу 2.000 цивилни инвалиди од НАТО мисии само во Тетово, потребен закон за оваа категорија на граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: