Околу 2.000 цивилни инвалиди од НАТО мисии само во Тетово, потребен закон за оваа категорија на граѓани

„Поради 30 годишна транзиција од еден систем на управување и промена од една во друга држава и континуирано губење на работни места во државите што произлегоа ...
| | веќе видена | слични

Да се промени начинот за добивање годишни слободни билети за превоз на лицата со оштетен вид, побара денеска Суарет Алишан, координатор на Коалицијата ...
| | веќе видена | слични

Oва е едно од денешните ветувања на градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов на дебата со претставници на здруженијата, по повод меѓународниот Ден на ...
| | веќе видена | слични

Поминаа 30 години од денот кога Генералното собрание на Обединетите нации го прогласи 3 Декември за Меѓународен ден на лицата со попреченост – ден за ...
| | веќе видена | слични

Овгодинешното чествување, како што е наведено во пораката од Народниот правобранител, е на темата „Трансформативни решенија за инклузивен развој: улогата на ...
| | веќе видена | слични

„Фатени за раце го менуваме светот” е мотото на фолклорниот фестивал што синоќа се одржа во Центарот за култура “Ацо Ѓорчев” во Неготино. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични

На денешната конференција на самозастапници, на која беше дискутирано за дневните центри и нивната потреба, самостојното живеење во заедницата со поддршка, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска во средното училиште „Михајло Пупин“ ги отвори меѓународните турнири во пинг понг за спортисти со ...
| | веќе видена | слични

Со поддршка на Град Скопје викендов се одржува меѓународниот турнир во гол бал за лица со оштетен вид, во организација на Спортското здружение на слепи и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 511 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 359 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 162 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 57 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Околу 2.000 цивилни инвалиди од НАТО мисии само во Тетово, потребен закон за оваа категорија на граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: