КОВАЧЕВСКИ: Петровска е еден од најдобрите министри за одбрана во историјата на нашата држава и немам намера да барам оставка


Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска одговарајќи на пратеничко прашање во Собранието најави тужба против пратеникот Драган Ковачки од редовите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за одбрана и Армијата редовно обезбедуваат вода за пиење за сите вработени и тоа може да се види преку факти и бројки, велат од МО за „Локално“ ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски по министерката за одбрана, Славјанка Петровска, министерот Благоја Бочварски на „рапорт“ го повика и генерал Илија Николовски. - ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Наместо министерката да го напаѓа целиот тим на ВМРО-ДПМНЕ кој што изнесува скандали кои што се поврзани со безбедносниот сектор, кој што за жал е фрлен на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ние бараме во интерес на јавноста тоа да се расчисти случајот со непријавената хациенда на министерката Петровска. Бидејќи до мене беше доставено побарување за ...
| | веќе видена | слични

Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата „Што не е јасно“ на Алфа телевизија кажа дека во касарната на Армијата нема вода ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки за „Што не е јасно“ на Алфа побара уште еднаш да се расчисти случајот со непријавената хациента на ...
| | веќе видена | слични

Владејачкиот СДСМ и нејзиниот лидер и премиер, Димитар Ковачевски, денеска продолжуваат со „Силно и одлучно кон иднината“ низ источна Македонија. Говорници на ...
| | веќе видена | слични

За мојата визија за економски напредна држава, идна членка на ЕУ, вечерва продолжуваме со караванот трибини на СДСМ во Тетово, најави претседателот на Владата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 444 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 359 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 180 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОВАЧЕВСКИ: Петровска е еден од најдобрите министри за одбрана во историјата на нашата држава и немам намера да барам оставка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: