Мицкоски: Општина Аеродром ќе издаде зелена општинска обврзница, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да иновира и да поставува нови стандарди


Општина Аеродром ќе издаде зелена општинска обврзница. Пари за нови проекти. Нови училишта, нови градинки, енергетски ефикасни. ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Два дена Христијан Мицкоски се крие, молчи и не одговара на јавно поставени прашања. Со кого се среќавал Мицкоски од домашната и надворешната политичка сцена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Два дена Христијан Мицкоски молчи и не одговора на прашањата од кои македонски и странски политичари барал поддршка да дојде на власт, а во замена ветувал дека ...
| | веќе видена | слични

На денешната прес конференција, одговарајќи на новинарско прашање, премиерот Димитар Ковачевски појасни какво прашање му поставил на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Поставив прашање до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дали при негови средби со странски и домашни политичари на состаноците што ги има, им вели ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Димитар Ковачевски, човекот кој се крие позади Цаци, поставен да одработи на штета на македонскиот народ и на Македонија, не знае дека народот е тој кој бира и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Христијан Мицкоски во заложништво на Димитар Апасиев, нема храброст да одговори на јавно поставени прашања, па затоа нарачува одговори од неговите извршители ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски го праша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дали од странските политичари бара гаранции да дојде на власт во замена за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На лицемерието на Христијан Мицкоски му нема крај. Како докажан антиЕУ политичар јавно декларира дека ВМРО-ДПМНЕ е против уставните измени, па дури и мафташе ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Димитар Ковачевски од трибината синоќа од Куманово упати прашање до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. „Дали на странските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема никаква реакција од Градот Скопје, никој ништо не кажува од нивна страна и засега блокадите ќе останат, изјави за МИА директорот на приватниот автобуски ...
сите 286 | | | веќе видена

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 297 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 23 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Општина Аеродром ќе издаде зелена општинска обврзница, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да иновира и да поставува нови стандарди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: