Рестрикции за шест милиони жители на кинескиот град Женгжу поради коронавирус


Шест милиони жители во карантин поради зголемен број на случаи со Ковид-19 во кинескиот град Женгжу. Стотина работници во фабриката за производство на „Ајфон“ ...
| | веќе видена | слични

Група од над 40 американски сенатори вчера ја предупредија Кина дека секое насилно задушување на протестите таму ќе предизвика „екстремна штета“ на односите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кинескиот претседател покажува „ретка слабост“ со новото олабавување на ковид-мерките во градовите Гуангжу и Чонгкинг. Ова за Њузвик го изјави Кинез кој ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Кинеските градови Гуангжу и Чонгкинг денеска најавија олеснување на ограничувањата за коронавирусот, еден ден по судирите меѓу демонстрантите и полицијата во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 510 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 359 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 162 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 57 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 38 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 212 | | | веќе видена

Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рестрикции за шест милиони жители на кинескиот град Женгжу поради коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: