Песков: Русија не напаѓа цивилни објекти во Украина

6 копии

Кремљ ги смета за неприфатливи условите што американскиот претседател Џо Бајден ги постави за почеток на преговорите со Русија, изјави прес-секретарот на шефот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски му се заблагодари на британскиот авантурист, ТВ водител и писател Бер Грилс за неговата посета на Украина. „Бар ...
| | веќе видена | слични

По минатонеделната рација на украинскиот православен манастир за кој Киев рече дека веројатно бил седиште на руски шпиони, украинскиот претседател побара да се ...
| | веќе видена | слични

Украина ќе ги ограничи активностите на верските организации поврзани со Русија на нејзината територија и ќе го испита статусот на Православната црква кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинскиот претседател Владимир Зеленски најави нови мерки за забрана на верските институции за кои се смета дека имаат врски со Русија. Тој рече дека овој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 444 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 359 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 180 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Песков: Русија не напаѓа цивилни објекти во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: