Постигнат договор помеѓу Србија и Косово за регистарските таблички со цел да се избегне ескалација на ситуацијата


Косово и Србија постигнаа договор за регистарските таблички, потврди високиот претставник на европската унија за надворешна политика, Жозеп Борел. „Имаме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Српскиот претседател Александар Вучиќ ја критикуваше одлуката на косовскиот премиер Албин Курти да го постави Ненад Рашиќ за косовски министер за заедници и ...
| | веќе видена | слични

„Ти си терорист, убиваше деца, цивили…“ – со овие зборови пратеникот на владејачката косовска партија ‘Ветевендосје’ (‘Самоодлучување’) Димал Баша му реагираше ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По ваквата срамна изјава на ЕУ, само уште една во низа, Србија веќе нема никаква потреба да учествува на самити за Западен Балкан. ЕУ или ќе ги почитува ...
| | веќе видена | слични

Српската премирка, Ана Брнабиќ жестокот реагираше во четвртокот вечерта на изјавата на портпаролот на Европската унија, Петар Стано кој ги повика Белград и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, искажа остри критики и навреди за Србите кои влегоа во владата на косовскиот премиер Албин Курти. Тој ја критикуваше ...
| | веќе видена | слични

Србија нема да има претставник на претстојниот самит на Европската Унија и Западен Балкан, јавуваат медиумите. Српскиот претседател Александар Вучиќ нема да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема никаква реакција од Градот Скопје, никој ништо не кажува од нивна страна и засега блокадите ќе останат, изјави за МИА директорот на приватниот автобуски ...
сите 280 | | | веќе видена

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 303 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 23 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Постигнат договор помеѓу Србија и Косово за регистарските таблички со цел да се избегне ескалација на ситуацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: