Фејсбук ќе ги отстрани верските и политичките ставови од профилите, внесува и измени за малолетните корисници

Време зa читање: 3 минути Корисниците на Фејсбук наскоро нема да можат да ги споделат своите религиозни и политички ставови, меѓу неколку други работи на ...
| | веќе видена | слични

Мета најави дека во декември ќе направи одредени промени на корисничките профили. Добивај вести на вибер Мета потврди дека адресата, сексуалната ориентација, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена

Во Владата не можат да разберат како директори на јавни институции натрупале долг од 40 милиони евра кон ЕВН. Списокот на должници, според министерот Бектеши, ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фејсбук ќе ги отстрани верските и политичките ставови од профилите, внесува и измени за малолетните корисници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: