ТТК Банка и оваа година се приклучува кон настанот „Денови на финансиската писменост“

Време зa читање: 2 минути ТТК Банка АД Скопје и оваа година се приклучува кон настанот „Денови на финансиската писменост“, а на корисниците им овозможува ...
| | веќе видена | слични

Двајца од долгогодишните директори во Комерцијална банка, Хари Костов и Маја Стевковска Штериева, добија мандат од уште шест години да бидат на кормилото на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Продолжен е мандатот за период од шест години на постојните членови на УО на Банката – Хари Костов, Претседател на Управниот одбор, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Заради афирмација на улогата на пазарот на капитал, како и поттикнување на истражувањата и развојот на научната мисла особено кај ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Од 23-ти до 25-ти ноември годинава ќе се одржи шестото издание на Деновите на финансиската писменост коишто ги организираат ...
| | веќе видена | слични

Со цел јавно признание на најпрепознатливите и најактивни учесници и други субјекти кои се директно или индиректно поврзани со пазарот на хартии од вредност, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Агенцијата за супервизија на осигурување (АСО) награди девет ученици и издаде пофалници на уште 27 основци и средношколци кои креираа цртежи, есеи и песни на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

АСО награди и пофали над 30 ученици од десетина основни и средни училишта ширум земјава и со тоа ги започна своите едукативни активности по повод деновите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во интервју во емисијата 360 Степени на ТВ Алсат М за скандалот со издавање на државјанство на украинскиот ...
сите 346 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ води политика која што ја чувствуваме како вибрација од народот за одбрана на националните интереси на македонскиот народ кој во сите релевантни ...
сите 258 | | | веќе видена

Никогаш не сум се согласувал со ставовите и позициите на Ванчо Михајлов во однос на многу сутествени теми, вели лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. ...
сите 69 | | | веќе видена

Владата им го одзема на нашите студенти и така сиромашниот оброк, кој видовме дека е сочинет од јајце и зденка, додека младите врсници од Берлин, Лондон, Париз ...
сите 174 | | | веќе видена

БУГАРСКИ ПРАТЕНИК СО ПРОВОКАЦИЈА ВО СКОПЈЕ Македонија е втора бугарска држава, вели бугарскиот пратеник Костадин Костадинов на отворањето на ...
сите 72 | | | веќе видена

АД ЕСМ денеска соопшти дека навреме ја исполниле обврската за снабдување со поевтина електрична енергија на прехранбената индустрија за основните намирници, на ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТТК Банка и оваа година се приклучува кон настанот „Денови на финансиската писменост“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: