Претседателот на Украина Зеленски ја обвини русија за „злосторства против човештвото’’


Во нападите загинаа најмалку седум лица, соопшти украинската страна.Соседна Молдавија, исто така, вчера доживеа масовно затемнување поради дефектите во ...
| | веќе видена | слични

Британскиот истражувачки центар Royal United Services Institute (RUSI) дошол до документи наводно потпишани од претседателот на Руската Федерација, Владимир ...
| | веќе видена | слични

Британски аналитички центар за одбрана и безбедност откри детали од прединвазискиот план на Москва за Украина, врз основа на пронајдените руски документи, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Шефот на украинската дипломатија, Дмитро Кулеба, денеска го повика Западот да ја санкционира руската ракетна индустрија по масовните напади што предизвикаа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Речиси половина од електричната мрежа во Украина и денеска останува во прекин, една недела по најновите руски напади врз енергетската инфраструктура, соопшти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Амбасадата на Украина во Северна македонија сподели видео од почетокот на кампањата „Генератори на надеж“ за помош на 10 милиони Украинци кои на почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Следат најтешките 125 дена од распадот на СССР, вели првиот човек на украинската енергетска компанија Александра Спасеска 01.12.2022 / 10:25 Свет Оваа зима ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски денеска ги повика премиерот Димитар Ковачевски и градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да се договорат ...
сите 531 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 130 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 50 | | | веќе видена

Со цел исполнување на обврските на Операторот на дистрибутивниот систем за спречување на злоупотреби и манипулации на пазарот на електрична енергија, ...
сите 289 | | | веќе видена

Невладините организации на македонските Бугари во Македонија побарале средба со комесарот за проширување и соседски прашања на ЕУ, Оливер Вархеји, поради ...
сите 134 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во однос на дојавите за бомби во училиштата кои од вчера повторно се актуелни, вели дека приоритет треба и се ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот на Украина Зеленски ја обвини русија за „злосторства против човештвото’’

Од:
До кого (е-маил):
Порака: