Основци од „Вера Циривири Трена“ во посета на Општина Карпош


Вчера попладне започна втората фаза од изготвувањето на буџетот на општина Гази Баба за 2023 година, информираше градоначалникот Бобан Стефковски. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Учениците со образовни потешкотии во основното училиште „Ј. Х. Песталоци” во Општина Центар добија нова комплетно опремена сензорна соба, која расплага со ...
| | веќе видена | слични

Проектот „Биди ИН, биди ИНклузивен, биди ИНклудиран“ кој е финансиран од Европската Унија опреми уште една сензорна соба со мноштво на дидактички материјали, ...
| | веќе видена | слични

Како дел од проектот „Биди ИН, биди Инклузивен, биди ИНклудиран“ 21 ученик со образовни потешкотии од основното училиште „Ј.Х. Песталоци“ ќе имаат на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски, синоќа оствари средба со жители на Ченто, Маџари 2 и Крсте Мисирков. -Пред изборите на граѓаните им ...
| | веќе видена | слични

Граѓанскиот дијалог со директни средби во Урбаните заедници, кои ги реализира градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски, продолжува денес ...
| | веќе видена | слични

Денес Советот за развој на Скопскиот плански регион оддржа редовна седница. Согласно Законот со денешната седница истече мандатот на Бобан Стефковски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советот за развој на Скопскиот плански регион, на денешната седница го избра градоначалникот на Општина Илинден, Александар Георгиевски за нов претседател на ...
| | веќе видена | слични

Во тек се завршните работи на коловозот и постојните шахти по реконструкцијата на ул „Козара“, информираше градоначалникот на Општина Центар, Горан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 444 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 359 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 180 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 249 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Основци од „Вера Циривири Трена“ во посета на Општина Карпош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: