Десетмесечно бебе со тешки повреди во гевгелиска градинка, директорката се обидела да го сокрие случајот


Брутално насилство врз 10 месечно бебе во градинка во Гевгелија. Директорката Елизабета Стефановска, поставена од министерката Јована Тренчовска молчи и го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Клучните предизвици за интеграцијата во Европската Унија и родовата еднаквост во регионот, научените лекции од спроведувањето на Истанбулската конвенција за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

За денеска попладне Владата најавува голема прес-конференција, која ќе се одржи во 14.30 часот.Присутен ќе биде најголемиот дел од владиниот економски врв, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ефектите од социјалната реформа што ја спроведува Владата На Република Северна Македонија преку Министерството за труд и социјална политика достапни за младите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска денеска ќе присуствува на отворање на градинката „Поточиња“, како дел од ЈУОДГ „Детелинка“ во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Родовата еднаквост, антидискриминацијата, лицата без лични документи, антикризните мерки и мерките за зголемување на вработеноста беа главните теми на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска денеска оствари средба со новоименуваниот Шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Амбасадорот Килиан ...
| | веќе видена | слични

Општинскиот Совет на Гевгелија бара разрешување на директорката на градинката „Детска радост“ и враќање на надлежностите на Општината. Советот на Општина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Од рано утринава започна сообраќајниот хаос во Скопје кој е резултат на големата најавена блокада на приватните автопревозници кои протестираат откако ...
сите 144 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Мароко е eдно од пријатните изненадувања на Светското првенство во Катар, а токму против оваа селекција Македонија би можела да одигра пријателски натпревар. ...
сите 124 | | | веќе видена

Фондацијата „Фридрих Еберт“ информира дека во соработка со Амбсадата на Сојузна Република Германија во Македонија, во понеделник, 5 декември 2022 година со ...
сите 71 | | | веќе видена

Метеорологот Славчо Поповски иззлезе со најнова прогноза за времето што не очекува. Вели дека за снег ќе почекаме. „НЕДЕЛНА АНАЛИЗА НА ВРЕМЕТО: Во седмицата ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Десетмесечно бебе со тешки повреди во гевгелиска градинка, директорката се обидела да го сокрие случајот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: