Онишченко изненаден што му се одзема државјанството: Побараа од мене да ја претставувам Македонија, имам валидни документи

Владата почна постапка за да му го одземе државјанството на Олександр Онишченко, кој е на црната листа на САД.Онишченко во разговор со „“ кажа дека во неговото ...
| | веќе видена | слични

Влатко Стефановски-Рамче, од коњичкиот клуб Дона, признава дека тој е човекот кој во земјава го донесол Олександр Онишченко за да доние пасош со кој може да ...
| | веќе видена | слични

| Како, кога и зошто стапивте во контакт со Олександр Онишченко? Стефановски: Мојот драг пријател, репрезентативец и член на коњичкиот клуб Дона, кој за ...
| | веќе видена | слични

Остап Бендер, алијас Олександар Онишченко, ненадејно се појави во Северна Република Македонија, да си го подигне толку бараниот македонски пасош. Со себе не ги ...
| | веќе видена | слични

Олександр Онишченко, името на несудениот македонски коњички репрезентативец, во светските бази на податоци фигурира со различни варијации на буквите кои се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Хаосот што во овој период му се случува на Градот Скопје е само поради неспособноста и бизнис интересите на ВМРО-ДПМНЕ и на нивниот претседател Христијан ...
сите 268 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 326 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 35 | | | веќе видена

Професорот Димитрија Ангелков од средното електро-машинско училиште во Кавадарци вели дека има решение за надминување на проблемот со хибридните напади кои ја ...
сите 202 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Онишченко изненаден што му се одзема државјанството: Побараа од мене да ја претставувам Македонија, имам валидни документи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: