Гостува Кирил Трусов, еден од најдобрите виолинисти во моментов


Оркестарот на Македонската филхармонија ќе го одржи концертот насловен „Азно“, со кој ќе одбележи 78 години од формирањето на институцијата, вечерва, од 20 ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Голем јубилеен концерт на популарното музичко дуо „ДНК“ кое го сочинуваат Панчо и Андреј. По повод две децении ДНК на македонската музичка сцена, голем концерт ...
| | веќе видена | слични

Дуто ДНК најавија дека дел од средства од продажбата на билетите за нивниот јубилеен концерт ќе ги наменат за хумантарни цели и фондацијата „Марко Божиновски“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дојде и тој ден да славиме 20 години постоење. Се што може да најавиме е дека ќе дадеме многу љубов на сцена и ќе има позитивна енергија. Многу ни е драго дека ...
| | веќе видена | слични

Легендата на народната музика Халид Бешлиќ вчеравечер ја потсети македонскатапублика на неговите најголеми хитови, отпеани во неговата долгогодишна кариера. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 200 | | | веќе видена

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 853 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гостува Кирил Трусов, еден од најдобрите виолинисти во моментов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: