КХВ објави Конкурс за најдобар труд од областа на пазарот на капитал за 2022

Време зa читање: 2 минути Заради афирмација на улогата на пазарот на капитал, како и поттикнување на истражувањата и развојот на научната мисла особено кај ...
| | веќе видена | слични

Двајца од долгогодишните директори во Комерцијална банка, Хари Костов и Маја Стевковска Штериева, добија мандат од уште шест години да бидат на кормилото на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Продолжен е мандатот за период од шест години на постојните членови на УО на Банката – Хари Костов, Претседател на Управниот одбор, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути ТТК Банка АД Скопје и оваа година се приклучува кон настанот „Денови на финансиската писменост“, а на корисниците им овозможува ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Од 23-ти до 25-ти ноември годинава ќе се одржи шестото издание на Деновите на финансиската писменост коишто ги организираат ...
| | веќе видена | слични

Со цел јавно признание на најпрепознатливите и најактивни учесници и други субјекти кои се директно или индиректно поврзани со пазарот на хартии од вредност, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Силк Роуд Банка известува дека од 01.01.2023 година ќе започне да се применува новиот Закон за платежни услуги и платни системи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во интервју во емисијата 360 Степени на ТВ Алсат М за скандалот со издавање на државјанство на украинскиот ...
сите 346 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ води политика која што ја чувствуваме како вибрација од народот за одбрана на националните интереси на македонскиот народ кој во сите релевантни ...
сите 255 | | | веќе видена

Аргентина вечер не смее да загуби од Мексико, бидејќи во таков случај, за Гаучосите кои беа во најтесниот круг на фаворити за титула, ќе нема место во ...
сите 199 | | | веќе видена

Никогаш не сум се согласувал со ставовите и позициите на Ванчо Михајлов во однос на многу сутествени теми, вели лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. ...
сите 69 | | | веќе видена

Владата им го одзема на нашите студенти и така сиромашниот оброк, кој видовме дека е сочинет од јајце и зденка, додека младите врсници од Берлин, Лондон, Париз ...
сите 174 | | | веќе видена

БУГАРСКИ ПРАТЕНИК СО ПРОВОКАЦИЈА ВО СКОПЈЕ Македонија е втора бугарска држава, вели бугарскиот пратеник Костадин Костадинов на отворањето на ...
сите 72 | | | веќе видена

АД ЕСМ денеска соопшти дека навреме ја исполниле обврската за снабдување со поевтина електрична енергија на прехранбената индустрија за основните намирници, на ...
сите 249 | | | веќе видена

„Владата предводена од СДСМ го усвои Буџетот за 2023 година и тој сега се наоѓа во Собранието. Буџетот за 2023 година е развоен и е одговор на последиците од ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КХВ објави Конкурс за најдобар труд од областа на пазарот на капитал за 2022

Од:
До кого (е-маил):
Порака: