КХВ објави Конкурс за најдобар труд од областа на пазарот на капитал за 2022


Време зa читање: 2 минути Заради афирмација на улогата на пазарот на капитал, како и поттикнување на истражувањата и развојот на научната мисла особено кај ...
| | веќе видена | слични

Образование без стратегија, неспособност да се препознае потенцијалот и талентот, одливот на младите луѓе, на сето ова треба да работи државата за да има ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Седуммина млади кои постигнале извонредни резултати во 2021 година денеска го добија признанието „Успешни млади“ што го доделува претседателот на Македонија ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Претседателот Стево Пендаровски ги додели признанијата „Успешни млади“, за седум лица кои постигнале извонредни резултати во годинава која изминува. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нема никаква реакција од Градот Скопје, никој ништо не кажува од нивна страна и засега блокадите ќе останат, изјави за МИА директорот на приватниот автобуски ...
сите 287 | | | веќе видена

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 299 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 23 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КХВ објави Конкурс за најдобар труд од областа на пазарот на капитал за 2022

Од:
До кого (е-маил):
Порака: