Успешно е реализиран проектот „Мониторинг на православно културно наследство” во Кумановско-осоговската епархија

Целта на проектот е увид во тековната состојба на црковните објекти, мапирање на нивната локација и достапноста, за кои последователно ќе се имплементираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пуштена во употреба и осветена нова административна зграда за свештениците од Тетовското намесништво при МПЦ-ОА. Свештениците од Тетовското намесништво при ...
| | веќе видена | слични

Успешно е спроведен проектот „Мониторинг на православно културно наследство“ во Кумановско-осоговската епархија, соопштија денеска учесниците. Целта на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 200 | | | веќе видена

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 46 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Успешно е реализиран проектот „Мониторинг на православно културно наследство” во Кумановско-осоговската епархија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: