КОНЕЧНО ПАЃААТ ЦЕНИТЕ НА СТАНОВИТЕ НИЗ СВЕТОТ: Анализите ги откриваат главните причини

Минатата година, најголемата компанија за недвижнини во Окленд не можеше да продава имот доволно брзо за да ја задоволи побарувачката во најголемиот град во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Бритиш Петрол сака да добива „крвни пари“ преку своите инвестиции во Русија, предупреди водечкиот советник на претседателот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Новата италијанска Влада, предводена од премиерката Џорџа Мелони, вчера ја стави рафинеријата на рускиот нафтен гигант Лукоил во Приоло, Сицилија, под ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Глобалните плати паднаа во 2022 година за прв пат по глобалната финансиска криза поради зголемените животни трошоци, заканувајќи се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Германската енергетска компанија „Унипер“соопшти дека го тужи „Газпром“ за отштета затоа што не ги испорачале договорени количини природен гас од јуни, кога ...
| | веќе видена | слични

Германската компанија „Унипер“ покрена арбитражна постапка против руски „Газпром“, тврдејќи дека натрупала милијарди евра трошоци поради непочитување на ...
| | веќе видена | слични

Германски „Унипер“ покрена арбитражна постапка против руски „Газпром“. Тие тврдат дека поради непочитување на договорните обврски за испорака на гас, руската ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Планот на претседателот Владимир Путин да ја направи Турција центар за руски гас во теорија може да ѝ овозможи на Москва да го ...
| | веќе видена | слични

Во првите десет месеци од оваа година од Русија се испорачани рекордни 17,8 милијарди кубни метри течен гас до Европа. Како што јавуваат светските медиуми, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 387 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, реагира дека о тсуството на државна стратегија не доведе до точка на студена војна со Бугарија. Тој ...
сите 376 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 358 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 831 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 109 | | | веќе видена

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОНЕЧНО ПАЃААТ ЦЕНИТЕ НА СТАНОВИТЕ НИЗ СВЕТОТ: Анализите ги откриваат главните причини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: