Николовски: Држава заробена од лажен патриотизам, од пропаганда и лажни вести

Каква иронија, Македонија е повторно заробена држава. И повторно од ВМРО-ДПМНЕ, иако е во опозиција. Имено со ВМРО-ДПМНЕ Македонија е осудена да биде заробена, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамки на посетата на Албанија, вечерва Еди Рама во премиерскиот кабинет го прими германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер. За време на средбата Рама ...
| | веќе видена | слични

Оптимист сум за уставните измени, кажа министерот за локална самоуправа Ристо Пенов во гостувањето во „Вин-вин“. -Штајнмајер кажа „исчекорете, не блокирајте, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поддршката на Германија е многу значајна за напредокот на земјава, рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во гостувањето во „Само интервју“. Тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер, во својот говор во албанскиот Парламент порача албанските пратеници да ги остават настрана политичките разлики ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер, кој денеска допатува во дводневна официјална посета на Албанија, по средбата со неговиот домаќин, претседателот ...
| | веќе видена | слични

Прв на „списокот“ народи што се наведени во Преамбулата на македонскиот Устав е македонскиот народ. Тоа не е случајно. Создавањето на македонската држава на ...
| | веќе видена | слични

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер денеска го поздрави проевропскиот став на Албанија и ги повика властите да продолжат со реформските чекори кон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 130 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 50 | | | веќе видена

Невладините организации на македонските Бугари во Македонија побарале средба со комесарот за проширување и соседски прашања на ЕУ, Оливер Вархеји, поради ...
сите 135 | | | веќе видена

Со цел исполнување на обврските на Операторот на дистрибутивниот систем за спречување на злоупотреби и манипулации на пазарот на електрична енергија, ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовски: Држава заробена од лажен патриотизам, од пропаганда и лажни вести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: