„Алибаба“ на добар пат да ја преземе доминацијата во глобалната интернет-продажба

Како што наближуваат божиќните празници, онлајн продажбата има тенденција да се зголемува бидејќи тоа е периодот кога луѓето купуваат подароци. Иако „Амазон“ ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американските потрошувачи потрошиле рекордни 9,12 милијарди долари за време на овогодинешниот „црн петок“ исклучиво на онлајн купување, покажуваат податоците ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Илјадници Американци ги отворија паричниците за купување преку интернет, а најчесто се купува електротехника и играчки. Овој ден се смета како идеалан за ...
| | веќе видена | слични

„Сајбер понеделник“ е најголемиот ден за он-лајн пазарење во САД и следува веднаш по националниот Ден на благодарноста. Илјадници Американци ги отворија ...
| | веќе видена | слични

Американските граѓани на црниот петок потрошиле рекордни 9,12 милијарди долари за купување преку Интернет, покажуваат пресметките на американскиот ТВ канал ...
| | веќе видена | слични

Р екордни 9,12 милијарди долари потрошиле купувачите во Америка за купување преку Интернет на Црниот петок, објави Adobe, која ја следи продажбата на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Онлајн купувачите не дозволија загриженоста за повисоките цени или рецесијата да ги спречи да го создадат рекордниот црн петок. ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џозеф Бајден заминал на празничен шопинг во Масачусетс каде што го поминува Денот на благодарноста, во неколку помали продавници како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Резултат на тајните средби на Ковачевски со Данела Арсовска е целосен колапс на сообраќајот во Скопје денеска. Јавниот превоз крахира, скопјани се нервозни, а ...
сите 338 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 82 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Директорот на „Слобода превоз“, Ленин Јовановски денеска преку изјава за медиумите објави дека протестите ќе продолжат се додека не се седне на маса и да се ...
сите 497 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Алибаба“ на добар пат да ја преземе доминацијата во глобалната интернет-продажба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: