Подолг прекин во водоснабдувањето на дел од булевар „Туристичка“

Охрид, 24. ноември 2022 (ИНПРЕС) – Подолг прекин во водоснабдувањето за жителите на дел од булевар „Туристичка“. – Поради изведување на поголем градежен зафат, ...
| | веќе видена | слични

Регионалниот центар за управување со кризи на Скопје, врз основа на добиените информации од ЕВН и ЈП Водовод и канализација, ги известува граѓаните дека поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најавениот прекин во водоснабдувањето, односно санацијата на уличниот дефект на ул. 7/бб Љубанци (во близина на автобуската постојка), поради технички причини ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 770 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 110 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Подолг прекин во водоснабдувањето на дел од булевар „Туристичка“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: