Путин под емотивен притисок реши да се сретне со мајките на мобилизираните Руси

Рускиот претседател Владимир Путин реши да ја открие и својата емотивна страна, откривајќи и на јавноста дека ќе одржи средба со семејствата на мобилизираните ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Русија ќе посвети посебно внимание на изградбата на инфраструктура за своите нуклеарни сили во 2023 година, изјави рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во коментар на телевизија, Шојгу рече дека Русија ќе работи и на подобрување на борбените способности на своите ракетни сили и дека се градат хангари за нови ...
| | веќе видена | слични

Рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу, објави дека за два месеци околу 3.000 инструктори обучиле повеќе од 300.000 резервисти и доброволци. Рускиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека фокусот на инвестициите во 2023 година ќе биде ставен на инфраструктурата за нуклеарно оружје, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Недоволно тренирани, недоволно снабдени, и со амбивалентно водство, дузини Руси во регионот се смрзнуваат до смрт, пишува „ Форбс “, осврнувајќи се и на ...
| | веќе видена | слични

Во Русија се вртат шпекулации дека Владимир Путин наскоро ќе побара масовна нова мобилизација во очајнички напор да ги запре катастрофалните порази од Украина. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зад хаосот во Скопје, долговите и девастирањето на градските претпријатија стојат провизии од мрсни, богати тендери и договори без рабат! Време е да се отворат ...
сите 767 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

ТЕЦ Неготино не произведува затоа што е расипан генераторот, а не затоа што е предвиден ремонт, вели лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Таа неспособност ...
сите 304 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
| | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин под емотивен притисок реши да се сретне со мајките на мобилизираните Руси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: