Мицкоски: Во првите месеци власт ќе ги испитаме сите скриени имоти и ќе бараме нивно потекло


Владата им го одзема на нашите студенти и така сиромашниот оброк, кој видовме дека е сочинет од јајце и зденка, додека младите врсници од Берлин, Лондон, Париз ...
| | веќе видена | слични

Иако пратеничките од СДСМ често знаат да кажат дека се борат за жените, вчера го послушаа министерот за финансии и го одбија предлог амандманот поднесен од ...
| | веќе видена | слични

 Сите три амандамани се од интерес на граѓаните, но колегите и колешките од мнозинството очигледно не работат за народот. Со првиот од амандманите се бараше ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Вчера заврши првиот ден од амандманската расправа за Буџетот за 2023 година. Беа разгледани само три амандмани и истите беа одбиени од власта. Сите три ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заврши првиот ден од амандманската расправа за Предлог-буџетот за 2023 година во Комисијата за финансирање и буџет. Дебатата продолжува во петок. Во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Македонија со оваа власт стана поле во кое што царува криминал. Огромни финансиски средства на дневна основа се распределуваат и одат во приватни џебови. Сите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Власта во Македонија од германскиот претседател, Штајнмаер доби сериозно врел шамар, тој јасно им кажа дека нивните проценки за ЕУ се нереални и оти никој во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

 Пратеничката група на ВМРО – ДПМНЕ потенцираше дека јавниот долг за 5 години е зголемен за 3 милијарди евра, дека Владата на СДСМ и ДУИ сосе Буџетот за идната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одговорноста за блокадите и хаосот што му се случуваат на Скопје е единствено кај Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Заминувањето на Ленин Јовановски како еден ...
сите 363 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 140 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 53 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 307 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 138 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Во првите месеци власт ќе ги испитаме сите скриени имоти и ќе бараме нивно потекло

Од:
До кого (е-маил):
Порака: