Кривична пријава за 52 годишен маж од Ресен, тепал малолетник

2 копии

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Ш.(21) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „тешки дела против безбедноста на ...
| | веќе видена | слични

27-годишен скопјанец доби кривична пријава откако полицијата при претрес на неговиот автомобил нашла пиштол кој тој го имал без дозвола, соопшти полицијата. ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје, (ОЈО) синоќа соопшти дека по спроведена претходна постапка, поднесен е Обвинителен предлог против 33-годишен скопјанец ...
| | веќе видена | слични
8 копии

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Ф.Р.(42) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“. Тој, на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава за Ш.С.(18) од с.Ларце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“. На 17.09.2022 било пријавено ...
| | веќе видена | слични

18-годишен жител на тетовското село Ларце доби кривична пријава откако ја уценувал неговата малолетна девојка со објавувањето на нејзини недолични фотографии, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните автобуски превозници преку социјалните мрежи упатија извинување до граѓаните на Скопје за попреченото движење низ градот, откако изутрина од шест ...
сите 540 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Хрватска денеска го игра осминафиналниот меч против Јапонија на Светското првенство во Катар, селекторот на „коцкестите“, Златко Далиќ мора да направи принудна ...
сите 109 | | | веќе видена

Изминатото деноноќие произведени се 14.032 мегават часови електрична енергија, со што, како што денеска информираа од Владата, целосно се задоволени потребите ...
сите 308 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава за 52 годишен маж од Ресен, тепал малолетник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: