ЕСАПОТ НА КОВАЧЕВСКИ НЕ Е КАКО НА БЕКТЕШИ: ТЕЦ Неготино има мазут само за 20 дена, а не до април, како што вети директорот на ЕСМ


Министерот за економија Крешник Бектеши соопшти дека ТЕЦ Неготино нема да се стартува затоа што во моментов цената на струјата која се увезува е поевтина ...
| | веќе видена | слични

Петте фирми кои имаат поставени фотоволтаици, за кои имаше застој во одобрувањето на броилата, од денеска ќе бидат снабдувани со електрична енергија од „ЕСМ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Намалени се околу 50-ина производи, дел од свежото свинско месо и дел од пилешкиот асортиман. Некои од производителите сè уште ги немаат добиено договорите за ...
| | веќе видена | слични

Дел од преработувачите на месо веќе ги намалиле цените бидејќи од денес ги користат владините субвенции за струја. На околу десетина компании, пак, им биле ...
| | веќе видена | слични

Цените на основните прехранбени продукти од денеска треба да почнат да се намалуваат откако Владата им излезе во престрет производителите со субвенционирање на ...
| | веќе видена | слични

Околу 50 производи добиле пониски цени, велат преработувачите на месо. Цените на пилешкото и свинското месо се намалиле за 5%, а кај телешкото нема никакви ...
| | веќе видена | слични

На околу десетина компании од месната индустрија им се одбиени апликациите за добивање субвенционирана струја зашто имаат фотоволтаици. Тие веќе ги намалиле ...
| | веќе видена | слични

Во дел од продавниците почнаа да се менуваат цените на основните прехранбени производи, додека кај некои сè уште нема ниту еден поевтин артикл, освен оние што ...
| | веќе видена | слични

Недоволно поевтинување на месото на стартот на декември. Цените на пилешкото и свинското биле намалени за 5%, а кај телешкото нема никакви промени – велат од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 200 | | | веќе видена

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 77 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСАПОТ НА КОВАЧЕВСКИ НЕ Е КАКО НА БЕКТЕШИ: ТЕЦ Неготино има мазут само за 20 дена, а не до април, како што вети директорот на ЕСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: