Учениците кои ја малтретираа на час професорката во Србија ги избркаа од школото

Наставничкиот совет на Техничкото училиште од Трстеник, Србија, донесе одлука учениците кои на час брутално ја малтретираа професорката по англиски јазик ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во 47 општини и градови низ Србија почна протестот на просветните работници, со што денеска настава не се одржува во 820 основни и средни училишта. Протестот ...
| | веќе видена | слични

Во 47 градови и општини во Србија се одржува протест на наставниците со едно единствено барање – да се запре секој вид насилство во училиштата и просветарите ...
| | веќе видена | слични

Наставниците во Србија протестираат поради насилството во училиштата Бараат статус на службени лица Билјана Богоеска 01.12.2022 / 11:58 Регион Во 820 основни и ...
| | веќе видена | слични

Техничкото училиште во Трстеник преку ноќ стана најпознатото училиште во Србија поради инцидент кој ја крена цела Србија на нозе. Во тоа училиште учениците и ...
| | веќе видена | слични

На протестот што го организираа Синдикатот за образование на Србија и Синдикатот на просветните работници на Србија по случаите на насилство на ученици врз ...
| | веќе видена | слични

М.М.(18) и Н.Ж (17) се учениците кои се избркани од училиштето во Трстеник по инцидентот што се случи на 9 ноември, кога исмеваа професорка и го повлекоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нов случај на меѓуврсничко насилство во училиштата во Македонија. Двајца деветтооделенци подолг период физички и психички малтрерирале соученик во основното ...
| | веќе видена | слични

Одличен ученик во Градско три недели не оди во училиште поради врсничко насилство. Двајца деветоодделенци, во ООУ„Даме Груев“ во Градско, му искинале долен веш ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема никаква реакција од Градот Скопје, никој ништо не кажува од нивна страна и засега блокадите ќе останат, изјави за МИА директорот на приватниот автобуски ...
сите 288 | | | веќе видена

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 299 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 23 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Учениците кои ја малтретираа на час професорката во Србија ги избркаа од школото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: