Лице од Велешта со прострелни рани примено во струшката болница, полицијата ги истражува случајот


Педесет и петгодишно лице од Велешта денеска е примано во струшката болница со две прострелни рани во градниот кош. Случајот во полиција го пријавил лекар од ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорката на Македонија во Софија, Агнеса Руси-Поповска, ќе биде повикана денеска во министерството за надворешни работи, каде што ќе и биде врачен остар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Избраните имиња на бугарските клубови може да претставуваат провокација со оглед на тоа што будат негативни чувства во најголемиот дел од нашето општество и се ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски потсети дека извршивме измена на Законот за здруженија на граѓани, согласно кои ќе мора да се усогласат сите здруженија регистрирани во државата без ...
| | веќе видена | слични

По инцидентот со бугарскиот клуб во Охрид, апел до граѓаните да се однесуваат европски Александра Спасеска 25.11.2022 / 08:03 Македонија Избраните имиња на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Портпаролот на бугарското Министерство за надворешни работи, Костадин Коџабашев на својот редовен брифинг соопшти дека амбасадорката на Македонија во Софија, ...
| | веќе видена | слични

Пристигнаа на состанок во Скопје во напната атмосфера. Но, таа нема да се пренесе на нашата работа, велат бугарските историчари за новата, последна средба за ...
| | веќе видена | слични

Охридската полиција работи на расветлување на случајот со нападот со огнено оружје на бугарскиот културен клуб „Цар Борис“во Охрид , како и на нападот со тврди ...
| | веќе видена | слични

Извори во криминалистичката полиција во МВР сугерираат новинарите да истражат зошто членовите на бугарскиот фашистички клуб Цар Борис Трети чекале цели 24 часа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 511 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 359 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 162 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 57 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лице од Велешта со прострелни рани примено во струшката болница, полицијата ги истражува случајот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: