Кривична за скопјанец за фалсификување пари: Пронајдени 29 банкноти во апоени од по 100 евра

СВР Тетово поднесе кривична пријава против О.И.(39) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“. На 25.08.2022 ...
| | веќе видена | слични
12 копии

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Ф.Р.(42) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“. Тој, на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава за Ш.С.(18) од с.Ларце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“. На 17.09.2022 било пријавено ...
| | веќе видена | слични

18-годишен жител на тетовското село Ларце доби кривична пријава откако ја уценувал неговата малолетна девојка со објавувањето на нејзини недолични фотографии, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Приватните превозници се откажаа од блокирање на градот поради барањата на граѓаните, но и поради молбите да има проток на движење за граѓаните и за децата кои ...
сите 442 | | | веќе видена

По четири години од сообраќајната несреќа во селото Ласкарци во која загинаа 16 луѓе и 37 беа повредени, Силвана, ќерка на една од загинатите во несреќата, ...
сите 114 | | | веќе видена

Обложувач од Кратово успеа да направи одлична комбинација од мечевите од Светското фудбалско првенство и НБА-лигата. Дуелите меѓу Полска – Аргентина и Саудиска ...
сите 217 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 53 | | | веќе видена

Дојавите за бомби во училиштата од утрово, всушност биле од вчера, но денеска се отворени пораките.Станува збор за дојави за бомби во скопски основни училишта ...
сите 167 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин планирал за 10 дена да ја заземе Украина, а тајните планови биле специјалните служби да го убијат украинското раководство. ...
сите 285 | | | веќе видена

Метеорологот Славчо Попоски објави временска прогноза за цел декември. Вели дека според најновите анализи кои ги направиле со помош на најпрецизните нумерички ...
сите 223 | | | веќе видена

Невладините организации на македонските Бугари во Македонија побарале средба со комесарот за проширување и соседски прашања на ЕУ, Оливер Вархеји, поради ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична за скопјанец за фалсификување пари: Пронајдени 29 банкноти во апоени од по 100 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: