15 години затвор за неготинецот кој пијан ја уби партнерката

Петнаесет години затвор доби неготинецот П. Н. (51) откако во Основниот суд Кавадарци го признал делото за кое се товареше откако пијан ја претепа вонбрачната ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведена претходна постапка, поднесе обвинителен предлог против 33-годишен скопјанец, кој се товари за кривично дело ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Основното јавно обвинителство Струга донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
| | веќе видена | слични

Македонски државјанин е уапсен и обвинет откако бил фатен како превезува 15 мигранти во Бугарија. -По барање на Окружното обвинителство во Софија, Окружниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По барање на Окружното обвинителство во Софија, судот го задржа во притвор македонски државјанин кој се сомничи дека илегално им помагал на странци да влезат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истражна постапка за убиство во обид, жител на Велешта застрелан за долг од 2.000 евра Александра Спасеска 28.11.2022 / 13:56 Хроника Основното јавно ...
| | веќе видена | слични

Македонски државјанин минатата недела бил приведен во Софија под сомнение за шверцување мигранти, а на барање на окружното обвинителство, одреден му е притвор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мојата порака и до градоначалничката и до Ковачевски е кога ќе се среќаваат на тие тајни средби во Владата е да договорат суштински работи кои ќе им помогнат ...
сите 552 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Селекторот на репрезентацијата на Аргентина, Скалони ги сумираше впечатоците по синоќешниот натпреварот со Австралија (2:1) во осминафиналето на Светското ...
сите 199 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

Криминалците од Арачиново се шерифи во Скопје затоа што имаат заштита од МВР под Оливер Спасовски. Наместо полицијата да ги гони криминалците, тие ги изгониле ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

15 години затвор за неготинецот кој пијан ја уби партнерката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: