Од 1 декември ќе бидат ставени во функција сите производствени капацитети за електрична енергија


Од 1 декември годинава ќе бидат ставени во функција сите производствени капацитети за електрична енергија со кои располага АД ЕСМ, најавува министерот за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата најавуваше дека ќе работат од 1ви ноември до крајот на грејната сезона со трите блока во Битола, едниот блок Осломеј, ТЕЦ Неготино во полн капацитет и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Испораката на топлинска енергија во Скопје ќе продолжи непречено, ветува АД Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) откако вчера објави дека за цел декември е ...
| | веќе видена | слични

Започнаа во ноември да увезуваат струја за потребите на граѓаните, не за индустријата. Велеа државата дека комплетно од домашно производство ќе ги снабди со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

АД ЕСМ е производител на електрична енергија и со сопствената произведена енергија го снабдува ЕВН Хоме за потребите на домаќинствата и малите потрошувачи. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути АД ЕСМ е производител на електрична енергија и со сопствената произведена енергија го снабдува ЕВН Хоме за потребите на домаќинствата ...
| | веќе видена | слични

Нов увоз на струја и ново “херојско” грабање народни пари. Имено, за само 4 дена во Декември, АД ЕСМ авансно ќе плати околу 6.000.000€ за увоз на струја. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, реагира за увозот на струја реализиран од АД ЕСМ. -Нов увоз на струја и ново „херојско“ грабање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 853 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 77 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од 1 декември ќе бидат ставени во функција сите производствени капацитети за електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: