Народниот правобранител со иницијатива за измена и дополнување на Законот за социјална заштита

Народниот правобранител, по предмет по сопствена иницијатива достави Иницијатива за измена и дополнување на Законот за социјална заштита до Министерството за ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Граѓаните кои беа одбивани за додаток од државата зашто изгубиле слух, вид, екстремитети, тешко се разболеле и останале инвалиди откако наполниле 65 години, ...
| | веќе видена | слични

Уставниот суд на денешната седница одлучи неделата да остане неработен ден. Иницијативата беше поднесена од Стопанската комора на Македонија, а Уставниот суд ...
| | веќе видена | слични

Уставниот суд не поведе постапка за иницијативата од Стопанската комора на Македонија за тоа недела да не биде неработен ден, изјавија од Сојузот на синдикати ...
| | веќе видена | слични

Недела останува неработен ден за најголем дел од работниците во земјава. Вака одлучиле мнозинството судии од Уставниот суд. Портпаролката на највисоката ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 355 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 391 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Народниот правобранител со иницијатива за измена и дополнување на Законот за социјална заштита

Од:
До кого (е-маил):
Порака: