Џафери: Постапката за измена на Уставот најдоцна во првите месеци од следната година


– Постапката за измена на Уставот би требало да почне најдоцна во првите месеци од следната година за да се запази процедурата и периодот за носење на уставни ...
| | веќе видена | слични

Преку блокадата на Собранието, со цел да предизвика предвремени парламентарни избори, ВМРО-ДПМНЕ започна уште во мај годинава, кога Христијан Мицкоски најави ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Законодавниот дом за денеска закажани се седници на Комисијата за финансирање и буџет и Буџетскиот совет на Собранието на Република Северна Македонија. На ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) на денешната 76. седница го усвои предлог извештајот за утврдените состојби во финансирањето на изборната ...
| | веќе видена | слични

Антикорупционерите ќе излезат со препораки до Собранието за редефинирање на финансирањето на изборните кампањи за локалните избори. Според Комисијата потребно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Приватните превозници веќе втор ден протестираат и бараат средба со градоначалничката на градот Скопје Данела Арсовска која нема слух за овој огромен нивен ...
сите 352 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
| | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена

– АД ЕСМ на 5 декември произведе 12.379 мегават часови (MWh) електрична енергија, со што целосно ги задоволи потребите на домаќинствата и малите потрошувачи, ...
сите 267 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи (МВР) излезе со детали за синоќешната тешка сообраќајна несреќа во Скопје, во која животот го загуби едно лице. - Синоќа во ...
сите 152 | | | веќе видена

На валутните пазари се зголеми вредноста на доларот во однос на кошничката валути. Индексот на доларот кој ја покажува вредноста на американскиот долар во ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери: Постапката за измена на Уставот најдоцна во првите месеци од следната година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: