Белгија – Канада: Последна шанса за оваа генерација „ѓаволи“


2 копии

Денеска на Светското првенство во Катар во центарот на вниманието ќе биде мечот на Аргентина со Мексико, интересно ќе биде да се види како ќе реагираат Меси и ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите голмани во историјата, Италијанецот Џанлуиџи Буфон (44) ја коментираше победата на Иран против Велс (2:0) во второто коло од групата „Б“ на ...
| | веќе видена | слични

Иран по голема битка во драматична завршница го совлада националниот тим на Велс со 2-0 и остана во игра за осминафиналето на СП, триумф што е уште поголем ако ...
| | веќе видена | слични

Изгледа неверојатно, но на Светските првенства од 2006 година, Бразил од европските земји ги победувал само Србија и Хрватска и тоа по двапати. „Кариоките“ се ...
| | веќе видена | слични

Звучи неверојатно но на Светските првенства од 2006 па досега, Бразил од европските земји ги има победено само Србија и Хрватска, по двапати. СП 2022 Бразил е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во интервју во емисијата 360 Степени на ТВ Алсат М за скандалот со издавање на државјанство на украинскиот ...
сите 343 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ води политика која што ја чувствуваме како вибрација од народот за одбрана на националните интереси на македонскиот народ кој во сите релевантни ...
сите 241 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во интервју за бугарската „Vbox7“ повторно го осуди нападот со огнено оружје врз културниот клуб „Цар Борис Трети“ ...
сите 244 | | | веќе видена

„Владата предводена од СДСМ го усвои Буџетот за 2023 година и тој сега се наоѓа во Собранието. Буџетот за 2023 година е развоен и е одговор на последиците од ...
сите 247 | | | веќе видена

Никогаш не сум се согласувал со ставовите и позициите на Ванчо Михајлов во однос на многу сутествени теми, вели лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. ...
сите 69 | | | веќе видена

Владата им го одзема на нашите студенти и така сиромашниот оброк, кој видовме дека е сочинет од јајце и зденка, додека младите врсници од Берлин, Лондон, Париз ...
сите 170 | | | веќе видена

БУГАРСКИ ПРАТЕНИК СО ПРОВОКАЦИЈА ВО СКОПЈЕ Македонија е втора бугарска држава, вели бугарскиот пратеник Костадин Костадинов на отворањето на ...
сите 101 | | | веќе видена

АД ЕСМ денеска соопшти дека навреме ја исполниле обврската за снабдување со поевтина електрична енергија на прехранбената индустрија за основните намирници, на ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Белгија – Канада: Последна шанса за оваа генерација „ѓаволи“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: