Брза свечена божиќна штрудла со мак: Нема многу чекање, се пече веднаш


Совршени се за појадок или вечера Доколку барате брзо решение за појадок или вечера, имаме одличен предлог. Стутканите пити со спанаќ и сирење сигурно ќе го ...
| | веќе видена | слични

Многумина мислат дека за време на постот е тешко да се најдат слатки кои се дозволени за јадење, но ако погледнете малку подобро, интернетот е преполн со разни ...
| | веќе видена | слични

Доколку сте љубители на шампињони, ви предложуваме да подготвите рецепт за овие вкусни печурки кои ќе ве воодушеват со својот вкус. Кога ќе искомбинирате ...
| | веќе видена | слични

Зимата е период кога поминуваме повеќе време во домашна атмосфера, а за пријатно поминато време дома, секогаш е добро да имате вкусна храна во која ќе уживате. ...
| | веќе видена | слични

Ако сакате нешто слатко, тогаш можете да направите вкусни коцки од лимон Состојки: 200 гр омекнат путер 550 гр шеќер лажичка екстракт од ванила прстофат сол ...
| | веќе видена | слични

Сутлијашот припаѓа на традиционалните рецепти во кои уживале нашите родители во старата Југославија. Потребно е: 1 шолја ориз 1 литар млеко вода шеќер така ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Јавното обвинителство засега не се откриваат нови детали за аферата со тунелот долг 40 -тина метри низ кој планирале осудениците да избегаат од скопскиот ...
сите 102 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен синоќа најави дека Европска Унија ќе организира конференција за обезбедување на враќање на ...
сите 274 | | | веќе видена

Народниот правобранител Насер Зибери, кој пред последните парламентарни избори беше промовиран од ДУИ во нејзин кандидат за премиер под мотото „Зошто да не?“ ...
сите 211 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи (УЈП) ги информира корисниците на апликацијата МојДДВ, дека е извршено нејзино прилагодување согласно измените и дополнувањето на ...
сите 49 | | | веќе видена

Градоначалникот на Кичево во последните 10 години Фатмир Дехари организира прослава од 10-годишното албанско владеење со општина Кичево „10 години ГОРДОСТ“. ...
сите 72 | | | веќе видена

Шефицата на германската дипломатија Аналена Бербок вчера од Скопје порача дека е неопходно да се направат уставни измени со цел официјално да започнат ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брза свечена божиќна штрудла со мак: Нема многу чекање, се пече веднаш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: